Eczacilar.net

Yüz soyulması nasıl geçer? Yüz soyulmasına ne iyi gelir

Yüz soyulması nasıl geçer? Yüz soyulmasına ne iyi gelir

Güneş yanığı ve yüz soyulması, Yüz soyulmasına çözüm, Yüz soyulması ne zaman geçer, Yüz soyulması neden olur, Yüz soyulması ilaçları

Vücudumuzun en hassas yerlerindendir yüzümüz. Bu sebeple yüzümüzde meydana gelebilecek en ufak rahatsızlık, yaralanma, soyulma bizi panik haline sokar ve çözümünü bulmaya iter. Çünkü diğer uzullarımızda meydana gelebilecek bir rahatsızlık bir şekilde zamana bırakabilirken insanlarla ilk olarak kontakt kurduğumuz ve toplumdaki yerimiz anlamında bizi çok etkilemesinden ötürü asla ve asla zamana bırakamayacak kadar bizim için elzem olan bir uzulumuzdur yüzümüz. Tabiri caizse sakınılan göze çöp batar sözünden hareketle bir çok defa yüzümüzde meydana elen rahatsızlıklardan şikayetçi olmuşusuzdur. Peki nedir o şikayetler gelin bunları irdeleyelim:

1-) Güneş yanığı ve yüz soyulması

Soğuk kış günlerinden yavaş yavaş uzaklaştığımız şu günler bize sıcak ve güneşli günlerin habercisi diyebiliriz.. Bahar denince deniz, deniz denince “güneşlenmek ve kumsal” aklımıza gelen ilk kavramlardandır belki de. Peki her güzel şeyin de bir sıkıntısı yok mudur sizce de? Malesef çoğu zaman güzelliklerin arkasına gizlenmiş yaramaz hastalıklarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunlardan biri de güneş yanığı ve onunla birlikte seyreden yüz soyulması diyebiliriz. Çoğu zaman unuttuğumuz ve yanımıza almamamızdan ötürü “nasılsa birşey olmaz” mantığıyla güneşlenmemiz sonucu oluşabilecek yüz yanıkları hepimizi derin bir pişmanlığa iten durumlardan. Güneş kremi sürmeden sıcağa çıkmamız sonucu yüzümüzde meydana gelen yanıkla birlikte vücudun bu zararlı deriyi kendi otokontrol sistemini işletmesiyle birlikte soyarak dışarıya atması ve yüzümüzün soyulması bizi hemen bir önlem almaya itmekte. Yüz soyulmasına çözüm nedir sorularını sıkça duyacağımız bu günlerde sizler için bir makale hazırladık ve yaza güvenli bir şekilde girebilmeniz için alınacak önlemler noktasında sizleri uyarmak istedik.

yüz soyulması

2-) Yüz soyulması neden olur

Güneş kremi sürmeden güneşe çıkmamız sonucu güneş ışınlarına aşırı şekilde maruz kalan yüzümüzdeki deri hücreleri bu zararlı ışınlardan dolayı yanabilir ve yüzümüzde kızarıklar meydana gelebilir. Yüz soyulmasının çözümü güneşe çıkmadan önce güneş kremi sürerek korunmaktır yalnız biz iş işten geçtikten sonra ne yapılması gerektiği ile ilgili sorulara cevap da vermek istiyoruz.

3-) Yüz soyulması nasıl geçer?

İlk olarak şunu belirtmemiz gerekecek. Yüz yanığı sonrası yüzde meydana gelen soyulma bizim için kötü birşey olarak gözükse de vücudumuzun mekanizması açısından ve hücrelerin bu durumdan olabildiğince az zararla etkilenmesi bakımından hayati öneme sahiptir. Bu sebeple yüz yanıkları sonrası meydana gelecek olan soyulma işlemini engellemek şöyle dursun yüzün bir an önce soyulmasını hızlandırarak bu sürecin olabildiğince hızlı geçmesi için çabalamalıyız.

Gelgelelim yüz soyulması nasıl geçer sorusuna:

Yüzümüz soyulmaya başladığı andan itibaren yapmamız gereken şey yüzümüzü sürekli nemli tutmaya çalışmak olacaktır. Kuru deri hem yüzümüzü rahatsız eder hem de kaşıntı yapacağı için yüzümüzde kaşıntı meydana gelir ve yüzde muhtelif yerlerde yaralanmalar meydana gelebilir. Peki Yüz soyulmasına ne iyi gelir ?

Yüzü soyulmaya başlayan biri dediğimiz gibi yüzü nemlendirici destekler almalıdır.

Yüzde ve elde en önemli nemlendirici ilaçlardan olan bepanthen merhem ve fitokrem yüz soyulması tedavisinde en önemli yere sahip olan ilaçlardandır.

Bepanthen merhem

bepanthen merhem

Fitokrem

fitokrem

Bepanthen ve fitokrem birlikte soyulan yerlere uygulanmalıdır. Takriben 3 gün düzenli bir şekilde uygulanması halinde yüz soyulması önemli ölçüde geçecektir.

Bir önceki makalemiz olan Aklovir ne için kullanılır? Aklovir yan etkileri konulu makalemizi incelemenizi öneririz.

Eczacilar.NET

Özet
Yüz soyulması nasıl geçer? Yüz soyulmasına ne iyi gelir
Makale Adı
Yüz soyulması nasıl geçer? Yüz soyulmasına ne iyi gelir
Açıklama
Güneş yanığı ve yüz soyulması, Yüz soyulmasına çözüm, Yüz soyulması ne zaman geçer, Yüz soyulması neden olur, Yüz soyulması ilaçları
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Vermek dedi ki:

    Hametan krem olurmu

  2. Fırat dedi ki:

    Abi bu sivilce ve lekeleri icin nasil bi etki olusturur ben yuz derisinin yenilenmesiyle buyu oranda iylesme olur diye dusunuyorm

BİR YORUM YAZ