Suriyelilerin ilaçlarını alabileceği eczaneler

  • Haberin Tarihi: 4 Mart 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Suriyelilerin ilaçlarını alabileceği eczaneler

Suriyeli hastalar ilaçlarını nerelerden alabilir, suriyeli hastalar ilaçlarını nasıl alacak, yurtdışı ilaç reçeteleri nasıl girilir, suriyeliler sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanabilir

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayıp sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerde farklı bir prosedür uygulandığı hepimizin malumu. Bu hastaların önemli bir kısmı savaştan kaçan suriyeli mülteciler oluşturuyor. Suriyeli hastalar, eczanelerden ilaç alırken gerekli olan protokol no, tc kimlik no gibi kısımların müllteci olmalarından ötürü sağlıklı bir şekilde işleme geçilememesinden ötürü çoğu eczane suriye reçetesi karşılayamamakta ve işlemleri bitirilememektedir. Yurtdışı sigortalı kimselerde yupass numarası ile işlem yapılabilirken suriyeli mültecilerde farklı bir prosedür uygulanmasından ötürü çoğu eczane suriye reçetesi karşılayamamaktadır.

Suriyeliler nerelerden ilaç alabilir ?

Çoğu eczane suriyeli reçetesi karşılayamamakta.Bununla birlikte suriyeli kişi sayısının fazla olduğu İstanbul’un Bağcılar, Esenler gibi ilçelerinde bazı büyük eczaneler bu reçeteleri karşılayabilmektedir.

Özet
Makale Adı
Suriyelilerin ilaçlarını alabileceği eczaneler
Yazar
Açıklama
Suriyeli hastalar ilaçlarını nerelerden alabilir, suriyeli hastalar ilaçlarını nasıl alacak, yurtdışı ilaç reçeteleri nasıl girilir

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın