Eczacilar.net

Kyk borcumu ne zaman ödeyeceğim, kyk yüksek lisans geri ödeme

Kyk borcumu ne zaman ödeyeceğim, kyk yüksek lisans geri ödeme

Öğrenim ve katkı kredi borçları ne zaman ödenmelidir? Yüksek lisans kyk geri ödeme

KYK Burs veya Kredi farketmez üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir kapıdır.Öğrencilerin alabileceği özel, vakıf burslarının aksine 12 ay yatan ve gerçekten de öğrencileri tatmin eden bir miktarda yatan bu burs ve krediler tartışmasız öğrencilerin üniversite hayatlarında çok önemli bir yere sahip oluyor

300 TL üzerinde burs veren nadir kurumlardan olan KYK öğrencilerin burs ve kredi için başvuracakları ilk kapı olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Tabiri caizse alırken güzel de ya bu kredilerin ödemesi nasıl olacak?

KYK Kredi ve Katkı kredileri ne zaman ödenmek zorunda ?

Üniversite bittikten sonra ne kadar süre içerisinde ödemeye başlamak gerekiyor ?

Diyelim ki öğrenci üniversiteden ayrıldı. Okulu bitirmediği için bu kişilerin nasıl bir prosedür izlemesi gerekiyor ?

Bu soruları cevaplandırmaya çalışalım:

Öğrenim ve Katkı Kredisi Borcu Ödenmesi Nasıl olur?

Kredi alan Öğrenci, öğrenim ve katkı kredisi borcunu, devam ettiği öğrenim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı sürenin yarısı kadar zamanda ve üçer aylık dönemler halinde öder.

Devam ettiği öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin öğrenim sürelerinin bitiş ve borçların tahsilat başlangıç tarihi, yeni öğretim kurumlarının normal öğretim süresine göre hesap edilir.

Kredi almaktan vazgeçen öğrenciler de borçlarını, yukarıdaki fıkralarda belirtilen hükümlere göre öderler.

Peki Üniversiteden Ayrılma Durumunda Borcun Ödenmesi Nasıl olur?

Sağlık sebepleri dışında kendi isteği ile öğretim kurumunu bırakan veya herhangi bir sebeple öğretim kurumundan çıkartılan öğrenciler, öğretim kurumu ile ilişiğinin kesildiği tarihten itibaren bir yıl sonra başlamak üzere ve bir yıl içinde üçer aylık dönemler halinde borcunu öder. Öğretim kurumunu değiştirdikten sonra veya kredi almaktan vazgeçtikten sonra öğretim kurumundan ayrılan veya çıkarılanlar hakkında aynı borç ödeme kuralları uygulanır.

Yüksek Lisans Öğrencileri Kredisi Borçlarını Nasıl Ödemeli ?

Üniversitede bittikten sonra öğrenimine ara vermeden, master öğrenimine devam eden öğrenciler, borçlarını lisans öğreniminin bitiminden itibaren dört yıl sonraki aydan başlamak üzere, lisans ve/veya master öğreniminden sonra, öğrenime ara vermeden doktora öğrenimine devam eden öğrenciler, borçlarını doktora öğreniminin normal öğrenim süresinin bitiminden itibaren iki yıl sonraki ödeme döneminden başlamak üzere, kredi aldığı sürenin yarısı kadar zamanda ve üçer aylık dönemler halinde ödemek zorundadırlar.

Eczacilar.NET / ÖZEL HABER

Özet
Kyk borcumu ne zaman ödeyeceğim, kyk yüksek lisans geri ödeme
Makale Adı
Kyk borcumu ne zaman ödeyeceğim, kyk yüksek lisans geri ödeme
Açıklama
Kyk borcumu ne zaman ödeyeceğim, kyk yüksek lisans geri ödeme
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aa dedi ki:

    Merhaba ben geçen sene aldım geri ödemeli bu sene almak istemiyorum . ıptal etmek için ne yapamam gerekiyor iptalden sonra ne kadar zaman sonra ödeyeceğim .lütfen yardımcı olun 🙁

BİR YORUM YAZ