Eczacilar.net

Klinik eczacı maaşları, eczacılar ne kadar kazanıyor

Klinik eczacı maaşları, eczacılar ne kadar kazanıyor

Klinik eczacı maaşları 2015, Klinik eczacıların maaşı, eczacılar ne kadar maaş alır

En eski meslek gruplarından olan eczacılık eskiden olduğu gibi günümüzde de populerliğini korumaya devam ediyor.Sayısal bölümünde tercih edilen ve puanı en yüksek 3 meslekten biri olan eczacılık, 5 yıllık zorlu bir lisans eğitimi gerektiren bir meslek grubudur.

Zamanın akışıyla herşeyin hızlı bir değişime uğradığı günümüz dünyasında eczacılık mesleği de bundan nasibini almış durumda. Uzun yıllardır eczacılık mesleğinin hududlarını belirleyen eczacılık yasasında geçtiğimiz yıllarda bir değişikliğe gidildi ve köklü değişiklikler yapıldı. Yapılan değişikliklerden biri de eczacılıkta uzmanlık kavramının hayatımıza girmiş olması idi. Tıpta uzmanlık sınavı, dişte uzmanlık sınavı gibi eczacılık için de bir uzmanlık sisteminin getirildiği bu yeni sistemle birlikte artık uzman eczacı istihdamı yapılacak olup bunun alt yapısı en yakın zamanda netleştirilerek bir eczacılıkta uzmanlık sınavı yapılması planlanmaktadır. Kendi içerisinde Klinik eczacılık ve fitofarmasi eczacılığı olmak üzere iki kola ayrılan uzman eczacılık önümüzdeki yılların en populer meslek gruplarından biri olacak gibi duruyor.

Hastanelerde istihdam edilecek olan klinik eczacılar hastalara en doğru bilgiyi verebilmek üzere hizmet edecekler. Modern tıb’tan ziyade Bitkisel tedavi yöntemlerine yönelen günümüz insanının bu ihtiyaçlarını emin ellerde karşılayabilmek için tahsis edilen fitofarmasi eczacılığı da ilerleyen yıllarda mesleğimizin parlayan yıldızlarından olacak gibi duruyor.

Peki klinik eczacılar ne kadar maaş alacak? Klinik eczacıların maaşı ne olacak ?

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Düzenlenen bir eczacılık kongresinde konuyla ilgili bir soruya cevap veren iktidar partisi eczacı milletvekili Mehmet Domaç; Klinik eczacıların istihdam edildiklerinde maaşlarının ne olacağı ile ilgili bir soruya; Klinik eczacıların maaşlarının hastaneye ve döner sermayaye göre değişecek olduğunu belirterek yaklaşık olarak 3500-6000 tl arasında olacağını belirtmişti

Eczacilar.NET

Özet
Klinik eczacı maaşları, eczacılar ne kadar kazanıyor
Makale Adı
Klinik eczacı maaşları, eczacılar ne kadar kazanıyor
Açıklama
Klinik eczacı maaşları 2015, Klinik eczacıların maaşı, eczacılar ne kadar maaş alır
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ