Eczacilar.net

İşte son bir yılda kapanan eczane sayısı

2014’te bu kadar eczane kapandı !

İşte son bir yılda kapanan eczane sayısı

Kapanan eczane sayısı, kaç eczane kapandı?

Mesleğimizin son yıllarda yaşadığı çalkantılı süreç, kapanan eczane sayısında önemli bir artışa sebep oldu. İlaç fiyatlarındaki ani düşüşlerin her geçen an eczacılarımızı daha da sık boğaz etmesi sonucunda eczane eczacılığını tercih eden meslektaşlarımızın önemli bir kısmı çözümü eczanelerini kapatmada buldular.

Peki son 1 yılda ne kadar eczane kapandı?

Türk Eczacıları Birliğinin verilerine göre 2014 yılında 667 eczane faaliyetlerine son verdi.

Bursa Eczacılar Odası Başkanı Kubilay Aydın konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de eczane sayısı 24 bin 500 ile 24 bin 700 arasında değişiyor. Her gün bir iki eczane açılıp, bir ikisi kapanıyor. Üç sene önce Bursa’da eczane sayısı 811’di, bugün 830’a yakın eczane var. Artmış gibi görülüyor ama nüfus artışı oranına göre artmamış. Aile sağlığı merkezi uygulaması ile de eczaneler yer değiştiriyor.” dedi. Türkiye’de 4 bin 500 eczanenin kapanma riski taşıdığına işaret eden Aydın, “Uygulanan tasarruf politikaları, ilaç fiyat politikaları ve ilacın fiyatının düşürülmesi bunda çok önemli. Sektörde şüpheli alacak oranları arttı. Sonuçta 4 bin 500 eczane kapanma riski ile karşı karşıya.” dedi.

Eczacilar.NET

Özet
İşte son bir yılda kapanan eczane sayısı
Makale Adı
İşte son bir yılda kapanan eczane sayısı
Açıklama
Kapanan eczane sayısı, kaç eczane kapandı?
Yazar
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. saniye dedi ki:

    Sayın
    Cumhurbaşkanımıza,başbakanımıza ve sağlık bakanımıza sesimizi duyuralım.YENİ mezun ve eczacılık fakültesini tercih eden yeni adaylar…..DİNAZOR eczacılık bitsin piyasaya canlılık ve hareket gelsin her işin bir yaşı olmalı ölümsüz meslek dalı olmamalı yenilere yer açılmalı.Buradan çağrı yapıyorum boş durmayın saygı ile isteklerimizi dile getirelim……..

BİR YORUM YAZ