Eczacilar.net

İşsiz eczacılar mı geliyor?

İşsiz eczacılar mı geliyor?

Sağlık bakanlığının yapmış olduğu bir araştırmaya göre 2023 yılında 8 bin 100 eczacı işsiz olacak.

Her sene açılan eczacılık fakültesinde meydana gelen artışın yanı sıra mevcut fakültelerdeki kontenjan artışı meslek bireyleri arasında uzun süredir tartışılan bir durumdu. Sağlık bakanlığı tarafından yapılan son anket de bu kaçınılmaz gerçeği gözler önüne serdi.

Sağlık bakanlığının raporuna göre 2023 yılında olması hedeflenen eczacı sayısı 31 bin 300 iken mevcut politikalar bu şekilde devam etmesi halinde 2023 yılında bu sayı 39 bin 400’e yükselecek. Mevcut eczacılık fakültelerinde tam anlamıyla öğretim görevlisi eksikliği yaşanırken kontenjanların sürekli arttırılması ile her sene yaklaşık olarak 2000 eczacı fakültelerinden mezun olmakta. Sağlık bakanlığının verilerine göre 8 bin 100 eczacı fazlalığı olacak. Bu durum uzun yıllardır sektörde konuşulan ve çözüm beklenen bir konu olmasına rağmen sorunun çözümü adına herhangi bir adım atılmaması birçok eczacı odası ve öğrenc grupları tarafından sıkça dile getirilmişti.

Eczacilar.net

Özet
İşsiz eczacılar mı geliyor?
Makale Adı
İşsiz eczacılar mı geliyor?
Açıklama
İşsiz eczacılar mı geliyor?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ