İşsiz eczacılar mı geliyor?

  • Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İşsiz eczacılar mı geliyor?

Sağlık bakanlığının yapmış olduğu bir araştırmaya göre 2023 yılında 8 bin 100 eczacı işsiz olacak.

Her sene açılan eczacılık fakültesinde meydana gelen artışın yanı sıra mevcut fakültelerdeki kontenjan artışı meslek bireyleri arasında uzun süredir tartışılan bir durumdu. Sağlık bakanlığı tarafından yapılan son anket de bu kaçınılmaz gerçeği gözler önüne serdi.

Sağlık bakanlığının raporuna göre 2023 yılında olması hedeflenen eczacı sayısı 31 bin 300 iken mevcut politikalar bu şekilde devam etmesi halinde 2023 yılında bu sayı 39 bin 400’e yükselecek. Mevcut eczacılık fakültelerinde tam anlamıyla öğretim görevlisi eksikliği yaşanırken kontenjanların sürekli arttırılması ile her sene yaklaşık olarak 2000 eczacı fakültelerinden mezun olmakta. Sağlık bakanlığının verilerine göre 8 bin 100 eczacı fazlalığı olacak. Bu durum uzun yıllardır sektörde konuşulan ve çözüm beklenen bir konu olmasına rağmen sorunun çözümü adına herhangi bir adım atılmaması birçok eczacı odası ve öğrenc grupları tarafından sıkça dile getirilmişti.

Eczacilar.net

Özet
Makale Adı
İşsiz eczacılar mı geliyor?
Yazar
Açıklama
İşsiz eczacılar mı geliyor?

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın