Eczacilar.net

Fitoterapi kursunu teknisyen verdi

Malatya’da doktorlara, fitoterapi (bitkisel tedavi) konusunda teknisyen tarafından kurs verildi.

Fitoterapi kursunu teknisyen verdi

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARI YÖNETMELİĞİ 27 Ekim 2014 tarihi itibariyle Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlülüğe girmiş idi.Fitoterapi uygulamalarındaki şartlar ve gereksinimler yönetmelikte detaylıca belirtilmekle beraber; eğitimi verebilecek meslek ve meslek grupları (Farmakognozist, farmakolog, farmasotik botanikçi) ve yöntemi uygulayabilecek meslek grupları (hekim ve diş hekimi) yönetmelikte açıkça belirtilerek karara bağlanmış idi.

Fitoterapi alanında eğitim vermeye yetkili olmayan kişi ve kişilerce gerçekleştirilen “fitoterapi kursu” başlığı altındaki her organizasyonun hiçbir hukuki yeterliliğe sahip olamayacağını hatırlatır meslek odaları ve meslek birliğimizi gerekeni yapmak üzere göreve davet ediyoruz.

İşte Milliyet’te yayınlanan konuyla ilgili haber:

Malatya’da doktorlara, fitoterapi (bitkisel tedavi) konusunda kurs verildi.
Yeşilyurt Halk eğitim Merkezi’nde açılan kurs kapsamında, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeri Neslihan Avcı, 17 farklı branştan doktora, bitkisel tedavi konusunda 2 ay süren bir eğitim verdi. Eğitim sonunda, kursa katılan doktorlar, bir sınava tabi tutuldu.

Milliyet’in konuyla ilgili haberi:
http://www.milliyet.com.tr/doktorlara-fitoterapi-kursu-verildi-malatya-yerelhaber-431748/

Ekran Alıntısı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. neslihan dedi ki:

    Ben Neslihan Avcı o eğitimi ben verdim. Ama Fitoterapi egitimi değildir. Sertifikada Tibbi ve Aromatik Bitkiler egitimi yazmaktadir ki bu egitimi meb den onaylı ve egitimcinin Tıbbi ve Aromatik bitkiler teknikeri verebilir ibaresi vardir. Egitimin en önemli noktasi ise fitokimyasallar yani bitkilerde bulunan kimyasal ve onun yan etkileri üzerinde durularak verilmistir. Ve ben teknisyen degilim teknikerim. Bu bölümü bir okul bulamadigim için degil bi lakis cokca sevdigim ve ilgilendigim için okudum. Ve hocam eczaci Merhum Turan Baytop’un en sevidigi ve izinden giden saygıdeğer Hocam Ömer Aslan Kalafatcilardir. Biz uygulamada doktorlarin öncü olduğunu hep soyledik. Ama tvlere çıkıp reçete verenlere mudahale edilmedikçe bu hep böyle sürer gider. Ve kaile alinmayip yok saymak Celal Bayar Üniversitesinin bir meslek elemani adi altinda bize verilen diplomayida hiçe saymak saygi değer insanlara yakismaz. Ben insanlari tedavi etmiyorum böyle birşeyi de hic savunmadim ovunmedim, egitimi alanlardan alinan sertivika ve verilen eğitim hakkinda bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ