Eczacilar.net

Efexor nasıl kullanılır, efexor yan etkileri nelerdir

Efexor nasıl kullanılır, efexor yan etkileri nelerdir

Efexor nasıl kullanılır, efexor yan etkileri nelerdir, efexor fiyat, efexor yan etki, efexor ilacının yan etkileri …

Efexor Ödeniyor mu?

-Evet

Efexor için Ayaktan tedavide rapor şartı var mı?

-Hayır

Hasta katılım payı muafiyeti var mı?

-Evet

Efexor ilacı piyasada var mı?

-Evet

Efexor İlacının fiyatı?

-18,52 TL

Efexor hangi durumlarda kullanılır?

Anksiyete ile birlikte görülen depresyon dahil, ayakta veya yatarak tedavi gören hastalarda her tip depresyon tedavisinde endikedir.

Efexor hangi durumlarda kullanılmamalıdır?

Venlafaksine aşırı duyarlığı olanlarda ve MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı kontrendikedir.

Efexor nasıl kullanılır?

Mutaed doz bölünerek verilen 75mg’dır ( günde 2×37.5 mg) eğer birkaç hafta sonra daha fazla bir klinik düzenleme isteniyorsa, doz bölünerek verilebn 150 mg’a çıkartılabilir (2×75 mg/gün).

Sürekli Etki İstenen Durumlarda : ileri derecede depresyonbu olan veya yatarak tedavi gören hastalarda sürekli etki isteniyorsa başlangıç dozu günde 2veya 3 defada bölünerek verilen 150mg’dır. Günlük doz daha sonra istenilen cevaba ulaşıncaya kadar her 2 veya 3 günde bir,50-75 mg yükseltilmelidir. Bundan sonra doz hastanın cevabı ve toleransına göre azaltılmalıdır. Tavsiye edilen maksimum günlük doz 375 mg’dır.Böbrek ve/veya karaciğer yetmezliği olanlar düşük doz velafaksin almalıdır.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Olan Hastalarda : Glomerüler filtrasyon hızı 30ml/dakikadan az olanlarda ve orta derecede karaciğer yetmezliği olanlarda %50 oranında azaltlmalıdır.

Yaşlı Hastalarda : Yaşlı hastalarda yalnızca yaşlarından dolayı mutad dozda ayarlama yapılması tavsiye edilmez. ancak yaşlıların tedavisinde dikkatli olunmalıdır. Doz ayarlaması her hasta için ayrı yapılırken doz artırımında dikkatli olunmalıdır.

İdame/Devam/Uzatılmış Tedavide : Doktor her hastada uzun-dönem venlafaksin tedavisinin yararını periyodik olarak değerlendirmelidir. Venlafaksin’in uzun süreli (12 aya kadar ) tedavide etkenliği österilmiştir.Bir hafta süreli terapi sonrasında dozun kademeli olarak azaltılması önerilir. 6 hafta veya daha uzun süre ile venlafaksin kullanan hastalarda doz, en az 1-2 haftada kademeli olrak düşürülmelidir.

Efexor Yan etkileri?

Venalfaksin kullanıma ağlı en sık görülen ve plasebo verilen hastalarda eşit sıklıkta görülmeyen yan etkiler , baş dönmesi ağız kuruluğu, Uykusuzluk, sinirlilik uyuşukluk gibi sinir sistemi şikayetleri, gastreointestinal şikayetler
anormal ejakülasyon/orgazm, terleme ve kuvvetsizliktir sıkça görülen asdvers etkilerin oluşumu doza bağlıdır. Advers etkilerin şiddeti ve sıklığı genelikle tedaviye devam edilmesi ile azalır. Klinik çalışmalar sırasında hastaların enaz %3’ünde baş ağrısı, palpitasyon disepsi, diyare parestezi, gözde uyum bozukluğu ve idrtar sıklığı bildirilmiştir,.ancak bunların kesinikle venlafaksin tedavisinden kaynaklandığı söylanemez. Klinik çalışmalarda bazı hastaların venlafaksin bağlı olarak kan basıncında artma görülmüştür. tedavi edilmiş hipertansiyon veya başlangıçta yüksek kan basıncı olanlarda venlafaksin tedavisi ile daha fazla artış eğilimi görülmektedir. Çalışmalar sırasında venlafaksin ile tedavi edilen hastalarda %1’inden azındaa belirlirgin kilo artışı gözlenmiştir.

Özet
Efexor nasıl kullanılır, efexor yan etkileri nelerdir
Makale Adı
Efexor nasıl kullanılır, efexor yan etkileri nelerdir
Açıklama
Efexor nasıl kullanılır, efexor yan etkileri nelerdir, efexor fiyat, efexor yan etki, efexor ilacının yan etkileri ...
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ