Eczacilar.net

Eczane soygunları eczacıları bıktırdı

Eczane soygunları eczacıları bıktırdı

Eczane soygunları eczacıları bıktırdı

Eczane soygunları eczacıları bıktırdı

Son günlerde giderek artan nöbetçi eczane soygunlarından bıkan Adana Eczacı Odası Yönetimi, Vali Mustafa Büyük’ten yardım talep etti .
Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ersun Özkan ve yönetim kurulu üyeleri Vali Mustafa Büyük’ü ziyaret ederek, nöbetçi eczanelerin yaşadığı problemlere çözüm talep etti . ADEO Başkanı Ersun Özkan, eczacıların şehrin her köşesine eczane açarak halkın ilaca ulaşımını sağladığını ifade etti . Nöbetlerinde eczacıların halkın sıhhat ihtiyaçlarını karşılarken can ve mal güvenliği hususunda huzur içinde görevlerini yerine getirmediğini ifade eden Özkan, nihayet 2-3 ay içerisinde 6 eczanenin nöbet esnasında gece silahlı kişiler tarafından soyulduğunu aktardı. Eczacıların gece nöbetleri esnasında ciddi problemler yaşadığına tüm dikkatleri üzerinde toplayan Ersun Özkan, “Gece nöbet tutan eczacı ve çalışanlarının can ve mal güvenliğinin sağlanması hususunda tedbir alınmasını istiyoruz. Bu manada konu ile ilgili olarak lazım gelen tedbirlerin alınmasının sıhhat hizmetlerinin aksamaması ismine da önemli buluyoruz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.”

EVSEL İLAÇ ATIKLARI ÇOK TEHLİKELİ

Evlerde kullanılmayan ya da miadı dolan ilaçların tehlikeli atık kapsamına girdiğini de hatırlatan ADEO Başkanı Özkan, halk ve çevre sağlığının korunması ismine evsel ilaç atıklarının toplanarak imha edilmesine yönelik proje hazırladıklarını aktardı. Özkan projeyle ilgili bunları belirtti : “Bu tür ilaçların çöpe atılması, gelişi güzel ve bilinçsiz kullanımı neticesi halk sağlığı ve çevre sağlığı tehlikeye girmektedir. Bu proje ile olumsuz sonuçları olan tehlikelerin önlenebileceği gibi bölgemizdeki akıllı ilaç kullanımına yönelik farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.” diye açıkladı .

Eczacıların sorunlarını dinleyen Vali Büyük, nöbetçi eczanelerin soyulmasının önlenebilmesi ismine çalışma başlatarak, tehlikeli atık sınıfına giren evsel ilaç atık hususunda eczacılara muavin olacağını belirtti .

Özet
Eczane soygunları eczacıları bıktırdı
Makale Adı
Eczane soygunları eczacıları bıktırdı
Açıklama
Eczane soygunları eczacıları bıktırdı
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ