Eczacilar.net

Eczacılık Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Eczacılık Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

İstanbul gibi oldukça pahalı olan şehirlerde yaşan öğrenciler, öğrenim hayatları boyunca maddi olarak sıkıntı çekmemek adına kimi zaman burs almayı tercih etmekte ve üniversite öğrencilerine burs veren kurumlarla irtibata geçmektedirler. Günümüzde burs vermekte olan birçok kurum ve kuruluş bulunuyor. Bu yazımızda da sizleri eczacılık öğrencilerine burs veren kurumlarla ilgili bilgilendireceğiz.

Eczacılık fakültesinde öğrenim gören öğrencilere burs veren kurumlardan bir tanesi Ank Vakfı. Ank Vakfı, 15 – 30 Eylül tarihleri arasında http://www.ankvakfi.org.tr/bursbasvuru/ adresinden online olarak burs başvurularını kabul ediyor. Eczacı bursu vermekte olan bir diğer kuruluşta Anadolu Vakfı. Vakıf, ayda 200 TL olmak üzere toplamda 9 ay boyunca burs veriyor ve ödemelerini 3’er aylık dönemlerde yapıyor. TEV yani Türk Eğitim Vakfı’da burs vermekte, ancak başarılı ve yeterli maddi imkana sahip olmayan öğrenciler arasından tercihini yapmaktadır. Burs verilecek olan öğrencilerin seçiminde burs komisyonları TEV’in burs şartlarına uygun olup olmadıklarını inceleyerek seçmektedir. 9 ay süre ile aylık 400 TL olan TEV bursundan faydalanmak için fakültenizin öğrenci işlerine başvuru belgesi ile istenen belgeleri bırakabilirsiniz. Eczacı burs başvuruları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer vakıf da Sabancı Vakfı. Sabancı Vakfı, üniversiteyi yeni kazanan ve sınavdan aldığı puan Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban ve tavan aralıklarında olan öğrencilere verilmekte. Burs için başvurular ise 11 Eylül ve 11 Ekim tarihleri arasında kabul edilmektedir. Sabancı Vakfı ara dönemlerdeki lisans öğrencilerine ve yüksek lisans öğrencilerine burs vermemektedir.

Gelelim 12 ay boyunca eczacılık öğrencilerine burs veren kuruluşlara. Elginkan Vakfı, bursiyerlerine 12 ay boyunca aylık 320 TL burs ödemesi yapmakta ve not ortalaması 2,5 ile 4 arasında olan öğrencileri burs vermek üzere tercih etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ