Eczacilar.net

Sakarya Eczacı Odası FOX TV için bildiri yayınladı

Sakarya Eczacı Odası FOX TV için bildiri yayınladı

Sakarya Eczacı Odası FOX TV için bildiri yayınladı

İşte o açıklama:

Değerli Meslektaşlarımız ve Basın Mensupları;
22.01.2015 tarihinde Fox Tv akşam haberlerinde “KÖTÜ NİYETLİ ECZACILAR” başlıklı esef ve hayret verici bir haber yayımlanmıştır.
Öncelikle Sayın Basın Mensuplarına , şuan da Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan protokol gereği 15 Ocak 2013 tarihinden itibaren e-reçete zorunlu hale gelmiş, bu tarihten itibaren reçeteler elektronik ortamda girilip eczanede ancak doktorun hastaya verdiği şifre üzerinden görülüp karşılanabilmektedir.
Ancak her şeye rağmen eğer bir usulsüzlük var ise meslek örgütü olarak bunların üzerine kararlılıkla gitmekteyiz. Dünya üzerinde ki her meslek örgütünde ne yazık ki bu tür kötü niyetli kişiler bulunmaktadır. Ancak bu uygunsuzlukları 30.000 eczacıya mâl etmek kabule dilebilir  bir davranış değildir. Yapılan anketlerde eczacılık mesleğinin en güvenilir meslek olarak tercih edildiğini göz önüne alırsak, bugüne kadar hastalarımızın sağlığını her şeyin önünde tutmuş olan eczacı meslektaşlarımız  bu türden hayret verici  suçlamaları kesinlikle hak etmemektedir.
Yıllardan beridir, maddi ve manevi hizmet veren, adeta Sosyal Güvenlik Kurumunu sırtlayan Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde ve yarı kamu kuruluşu statüsünde olan eczanelerimiz ve eczacılarımız, bu ithamları hak etmemektedir. Bu yayını yapan bizleri halkın huzurunda küçük düşüren, onurumuzla oynayan, halkın sağlığını hiçe sayan, önümüze market zihniyetini koymaya hazırlayanlara DUR DİYORUZ. Biz eczacılar onurumuzla oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Meslektaşlarımızın yeri geldiğinde mahallenin ablası, abisi, yol göstereni, sırdaşı ve sağlık danışmanı olan bizler, bugüne kadar hastalarımızın ve halkımızın yanında olduk bundan sonrada yanında olacağız.  Bizler 30.000 kişilik eczacı ailesi olarak tüm bu yapılan haksızlılara karşı hep birlikte karşı geleceğiz.
Halkımızın bu itibarsızlaştırma operasyonuna prim vermeyeceğini çok net bildiğimizden dolayı;
Hiçbir eczacı sizi yatan hasta olarak gösteremez
Hiçbir eczacı haberiniz olmadan ilaç yazdıramaz
Hiçbir eczacı her gün SGK ’ya adınıza ilaç fatura ettiremez.
Eczacınızdan reçeteniz girildikten sonra ilaç çıktınızı alabilir, kullandığınız adınıza alınmış tüm ilaçlarınızı sorgulayabilirsiniz.
Meslek örgütü olarak 5 yıllık zorlu bir eğitimden sonra, sağlık neferleri olarak halkına hizmet etmekten başka bir amacı olmayan meslektaşlarımıza Fox Tv tarafından yapılan bu haksız saldırıyı esefle kınıyoruz ve tekzip ediyoruz.

Meslektaşlarımızdan ricamız Fox TV ve Fatih Portakal, İsmail Büyükkaya ‘mail yoluyla veya twitter hesaplarından bu yazı ulaştırmanızı rica ediyoruz

Fox Tv mail: info@fox.com.tr
Fatih Portakal Twitter:Twitter/fatihportakal Email: info@fatihportakal.com

20. Bölge Sakarya Eczacı Odası
Yönetim Kurulu Adına
Ecz. Orhan YONTAR

 

sakarya-eczaci-odasi

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ