Eczacilar.net

Eczacılık Öğrencileri Zirvede Buluştu

Eczacılık Öğrencileri Zirvede Buluştu

Eczacılık Öğrencileri Zirvede Buluştu

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği (IUPSA) tarafınca organize edilen 1.Serbest Eczacılık Zirvesi bugün itibariyle gerçekleşti.

İstanbul, Marmara, Bezmialem, Medipol, Yeditepe, Yeniyüzyıl, Biruni, Ankara ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden öğrenci arkadaşların katılımıyla gerçekleşen ve yoğun bir ilginin yaşandığı zirvede birbirinden faydalı oturumlar gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin Tanıtım Filminin gösterimiyle başlayan programda IUPSA Başkanı Fatih Emin Taşçı açılış konuşmasını gerçekleştirdi.Ardından söz alan IUPSA Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Namlı 1.Serbest Eczacılık Zirvesi’nin yapılmasında amaçlananlardan bahsetti.Açılış konuşmalarının ardından programın ilk konuşmacısı olan Kurtsan İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Meral Kurtsan Günümüz Koşullarında Majistral– konulu sunumunu gerçekleştirdi.Meral Kurtsan’ın sunumunun ardından –Güçlü Eczane Yönetimi– adlı panele geçildi.Panelistlerden ilk söz alan Ecz. Veysel Demirci oldu.Demirci, Eczacı-Personel ilişkisi, personel seçimi sırasında ne gibi hususlara dikkat edilmesi noktasında bir sunum gerçekleştirdi.İlk sunumun ardından ikinci panelist olan Ecz. Kamil Güdük söz aldı.Güdük sunumunda; eczane açarken yaşanılan sorunlar ve eczane fizibilitesi gibi eczacılık öğrencilerinin en çok rastladığı sorunlara değindi.Kamil Güdük’ün ardından son panelist olan Orjin Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kutsi Doğan söz aldı.Doğan’ın eczanede stok yönetimi ve finans konulu sunumunu gerçekleştirmesinin ardından soru-cevap kısmına geçildi.Soru-Cevap kısmında arkadaşlarımızın yoğun sorularıyla karşılaşan panelistlerin samimi ve içten bir şekilde verdikleri cevapların ardından panel sona ermiş oldu.

Kısa bir aranın ardından gerçekleşen oturumlar ise şu şekilde oldu:

-Eczanelerde Fitoterapi Uygulamaları- konulu oturumda Ecz. Mustafa Aydıner söz aldı.Meslekte 50.yılını dolduran ve duayen eczacılar listesinde ilk sıralarda gösterilen Aydıner, genç meslektaşlarına samimi nasihatlerde bulunarak fitoterapi ve bitkilerle nasıl tanıştığını kendine has üslubuyla dinleyicilere aktardı.

Bir sonraki oturumda ise -OTC Satış Teknikleri- konulu sunumuyla Biröz Biricik söz aldı.

Biröz Biricik’in etkili sunumunun ardından öğle arasına giren programın ardından öğleden sonraki ilk oturumda Ekonomist Ecz. Murat Özdoğan -Eczacılıkta Vizyonerlik ve Liderlik- konulu oturumuyla karşımızda oldu.

Öğleden sonraki ikinci oturumda ise Dr. Sertaç Doğanay -Sosyal Medya ve İnternetin Sağlık Alanında Kullanımı- konulu sunumuyla bizlerle oldu.

Hız kesmeden devam eden programda bir sonraki konuk ise daha önceden Eczacılığın en tepe noktası ve karar verme merci olan İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü görevini yerine getiren Yrd. Doç. Dr. Mahmut Tokaç idi.Soru-cevap şeklinde devam eden programda öğrenci arkadaşlarımız en merak edilen sorular olan Eczacılıkta Uzmanlık, Klinik Eczacılık, EUS Sınavı gibi soruları Tokaç’a yöneltti.Özellikle uzmanlık düşünen arkadaşların büyük ölçüde istifade ettiği oturumun ardından program, günün ikinci paneliyle devam etti.

Günün ikinci paneli ise -Konumuna göre eczanelerde Hasta-Eczacı ilişkisi- idi.Semt bölgesinde eczanesi olan Yeşim Eczanesi sahibi Ecz. Vedat Özyürek, Turistik bölgede eczanesi olan Ayasofya Eczanesi sahibi Ecz. Sedat Eroğlu ve Hastane bölgesinde eczanesi olan  Ecz. Elif Şahin‘in yer aldığı oturumda panelistler bölgelere göre eczanelerin ne derece farklılık gösterdiği ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Kısa bir çay arasından sonra devam eden programda sıradaki oturumda -Yeni Nesil Eczane Tasarlamak- konulu sunumuyla Murat Selçuk bizlerle oldu.Eczane tasarımında dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili detaylı bir sunumun gerçekleştiği oturumun da sona ermesiyle birlikte programın son oturumuna geçildi.

Yoğun bir içeriğin olduğu ve Serbest Eczacılığın hemen hemen her alanına değinildiği bu zirvede son oturumdaki konuşmacı Eczacılık öğrencilerinin yakından tanıdığı bir sima Ecz. Bilal Akgül idi.Samimi ve içten sohbetiyle dinleyicileri kendisine hayran bırakan Akgül; -Eczacılığın Dünü, Bugünü ve Yarını- konulu sunumuyla eczacılık mesleğinin geçirmiş olduğu evreleri kendine has üslubuyla gözler önüne serdi.Öğrenci arkadaşların yoğun sempatisiyle karşılaşan Akgül’ün konuşmasının ardından bu anlamlı program sonlanmış oldu.

Eczacılık Öğrencileri tarafından ilk defa organize edilen ve bundan sonra da gelenekselleşeceğini umduğumuz 1.Serbest Eczacılık Zirvesi; 11 ayrı oturum, 15 konuşmacının katılımıyla geride kalmış oldu.Program boyunca her oturumun ardından çekilişle Rx Media programı dağıtılması öğrenci arkadaşlarımızda tatlı bir heyecan meydana getirdi.

Eczacılık Camiasına kattığı bu değerden ötürü başta IUPSA Yönetim Kurulu olmak üzere tüm IUPSA ailesine ve katılım gösteren tüm meslektaşlarımıza Eczacilar.Net ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İşte dolu dolu geçen programdan geriye kalanlar…

 

10171753_10205540087047440_3121672952427671198_n  10404398_10205540464296871_6153221538821709162_n 10418510_10205539098622730_5811307174099533696_n 10848037_10205538500247771_1475060167881981076_n B4ubjJOCAAAqFFy B4uDtOVIAAATPAr B4uQZ_WIcAApBU7 B4uvL9PIMAE8eu2 B4v1QQLCQAEnBk1 B4vfcaIIIAAMlKX B4vTDLvCcAAUVIB B4vTKvFCUAEhDGk B4vTm27CIAAxu-w B4vUofrCcAEE90N B4vxZo1CAAAI02d

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ