Eczacılar “O” yasağa tepki göstermeye devam ediyor

  • Haberin Tarihi: 31 Aralık 2014
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eczacılar “O” yasağa tepki göstermeye devam ediyor

“MEDİKAL” Yazısı YASAK!

Eczanelerde tıbbi cihaz ve malzemelerin satışının yapıldığını ifade eden ‘medikal’ kelimesine yasak getirilmesine tepki gösteren eczacılar birliği ise yasağın iptali talebiyle bakanlığa bir dilekçe gönderdi.

 

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay imzasıyla bakanlığa gönderilen ve mevcut kanunun eski ve yeni haliyle medikal malzemelerin eczanelerde satışına izin verdiğinin belirtildiği dilekçede, “Birlik, medikal ifadesinin vitrinlerde yer alması ile başta 1262 sayılı Yasa olmak üzere 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun, Türk Eczacıları Deontoloji Tüzüğü hükümlerini ihlal etmediği gibi haksız rekabete sebep olacak bir durum yaratmıyor. Destek beklerken yeni bir yasak getirilmesi anlaşılamaz” dedi.

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nuın İl Sağlık Müdürlükleri’ne gönderdiği duyuruda ise, “Eczaneler tıbbi cihaz satış merkezi niteliği taşımıyor. Eczane vitrinlerinde medikal ifadesinin yer alması uygun değil” denildi.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın