Eczacilar.net

Eczacılar “O” yasağa tepki göstermeye devam ediyor

“MEDİKAL” Yazısı YASAK!

Eczacılar “O” yasağa tepki göstermeye devam ediyor

Eczanelerde tıbbi cihaz ve malzemelerin satışının yapıldığını ifade eden ‘medikal’ kelimesine yasak getirilmesine tepki gösteren eczacılar birliği ise yasağın iptali talebiyle bakanlığa bir dilekçe gönderdi.

 

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay imzasıyla bakanlığa gönderilen ve mevcut kanunun eski ve yeni haliyle medikal malzemelerin eczanelerde satışına izin verdiğinin belirtildiği dilekçede, “Birlik, medikal ifadesinin vitrinlerde yer alması ile başta 1262 sayılı Yasa olmak üzere 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun, Türk Eczacıları Deontoloji Tüzüğü hükümlerini ihlal etmediği gibi haksız rekabete sebep olacak bir durum yaratmıyor. Destek beklerken yeni bir yasak getirilmesi anlaşılamaz” dedi.

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nuın İl Sağlık Müdürlükleri’ne gönderdiği duyuruda ise, “Eczaneler tıbbi cihaz satış merkezi niteliği taşımıyor. Eczane vitrinlerinde medikal ifadesinin yer alması uygun değil” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ