Eczacilar.net

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi açıldı

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi açıldı

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin resmi açılış töreni, geniş bir protokol heyetinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kongre merkezinde düzenlenen açılış törenine İl Valisi Hüseyin Aksoy,  Rektör Prof. Dr.  Ayşegül Jale Saraç, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet müdürü Halis Böğürcü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Vali Yardımcısı Taner Bircan, Sur Kaymakamı Memduh Tura, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun, Eczacılar Odası Başkanı Ferhat Değer, Ziya Gökalp Üniveristesi Gerçekleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Hikmet Hamzaoğulları, dekanlar, yüksekokul müdürleri,  öğretim elemanları ve çok sayıda davetli katıldı. Devlet Konservatuarı öğrencilerinin müzik dinletisi ile başlayan program, halk müziğinin birbirinden hareketli parçaları ile devam etti.

Açılışın ilk konuşmasını gerçekleştiren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel, eczacılık fakültesinin Diyarbakır için önemine değindi. Güneydoğu’da bölgesinde özellikle Diyarbakır’da eczacılık fakültesinin bugüne kadar açılmış olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hamdi Temel, akademik kadro ve fakültenin alt yapısı hakkında bilgi vererek, Diyarbakır’daki eczacıların akademik çalışmalarına ve eğitimine uzak olmalarını eleştirdi.

Değer: Eczacıların kariyer sorunları kalmayacak

Fakültenin kurulma aşamasında desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Ferhat Değer, eczacıların akademik kariyer eksikliğine dikkat çeken Prof. Dr. Hamdi Temel’i destekleyerek, “İnşallah artık bugünden itibaren eczacılarımız da kariyer anlamında yüksek lisans ve doktoralarını yapmaya başlarlar” dedi.

 

Kaynak: Diyarbakır Özgür Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ