Eczacilar.net

Devamsızlıktan kyk bursu kesilir mi

Devamsızlıktan kyk bursu kesilir mi

Devamsızlıktan kalırsam kyk bursum kesilir mi? Devamsızlık bursu keser mi ?

KYK Burs veya Kredi farketmez üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir kapıdır.Öğrencilerin alabileceği özel, vakıf burslarının aksine 12 ay yatan ve gerçekten de öğrencileri tatmin eden bir miktarda yatan bu burs ve krediler tartışmasız öğrencilerin üniversite hayatlarında çok önemli bir yere sahip oluyor.

Peki kişi devamsızlıktan kalırsa bursu kesilir mi?

KYK’nın burs kesme ile ilgili ana prensibi öğrencinin dönem kaybı yaşayıp yaşamaması ile ilgili bir durumdur.Yani KYK’nın asıl baktığı husus öğrencinin kaç dersten kaldığı değil dönem kaybı yaşayıp yaşamama durumudur. Öğrenci, devamsızlık yaparsa ve bu sebeple dönem kaybı yaşarsa yani okulu uzarsa bursu kesilir.

Eczacilar.NET

Özet
Devamsızlıktan kyk bursu kesilir mi
Makale Adı
Devamsızlıktan kyk bursu kesilir mi
Açıklama
Devamsızlıktan kalırsam kyk bursum kesilir mi? Devamsızlık bursu keser mi ?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Özlem dedi ki:

  Merhaba ben isteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyorum ve burs alıyorum. Devamsızlıktan kaldım ama eylülde muafiyet sınavına girsem ve geçsem de bursum kesilir mi?

 2. Vahide dedi ki:

  Mrb admin.. Benim birkac sorum olacak .1. sinif ogrencisiyim. birinci donem bir tane alttan.ikinci donemde iki tane alttanim olacak .. ganom 1,59 bursum kesilirmi.. Bir de hazirlik okudum kaldim kredi sorgulamadan baktim burs yaxiyo.. Hazirliktan kalinxa burs kesilir mi .. tskler..

 3. NurŞah dedi ki:

  Merhabalar ben Akdeniz Üniversitesi’nde fransızca hazırlık okuyorum ve devamsizliktan kalıyorum sanırım bursu krediye dönüşüyor mu durum böyle olunca?

 4. Kübra dedi ki:

  Merhaba,suan birinci siniftayim ve ilk dönemden devamsızlıktan dolayı bir dersten kaldım,bursum tamamen mi kesilir yoksa krediye mi döner? Ayrıca bugün yatması gereken bursum yatmadi,acil bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

 5. Gülpenbe dedi ki:

  Merhaba. Ben kredi alıyorum devamsızlıktan kalırsam eğer kredim kesilir mi ?

 6. Sümeyra dedi ki:

  Kredi devamsızlıktan kesilmez diyorlar bende aynı durumdayım

 7. gy dedi ki:

  Hazırlık okurken bir kurda kaldım ama yazın yapıllan proficiency sınavı sayesinde geçtim ve zaman kaybı yaşamadan ve kur tekrarı yapmadan 1.sınıfa başladım. Ama bursum öğrenim kredisine dönüşmüş. Bu olabilir mi?

BİR YORUM YAZ