Eczacilar.net

Bezmialem Eczacılık İlk Mezununu Verdi

Bezmialem Eczacılık İlk Mezununu Verdi

Bezmialem Eczacılık İlk Mezununu Verdi

Türkiye’nin İlk Sağlık Üniversitesi olan Bezmialem Vakıf Üniversitesi, kuruluşunun 172. yılında yaklaşık 1500 kişinin katıldığı mezuniyet töreninde 227 kişiden oluşan ilk mezunlarını verdi.

Mezuniyet törenine Vakıflar Genel Müdürü, Üniversitemizin Mütevelli Heyeti ve ilk rektörü olan Prof. Dr. Adnan Yüksel’in de aralarında bulunduğu Kurucu Üyeleri, Yönetim Kurulu, Eczacılık Fakültesi Dekanı ve akademik kurulun katıldığı törende Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ilk mezunlarını verdiği bu sene Eczacılık Fakültesi de ilk mezununu verdi.

Eczacılık Fakültesinin mezun verdiği ilk yılındaki mezun olan tek öğrencisi ve ilk birincisi…

Ayşenur Günaydın…

Üniversiteye girişte tercih listesinin ilk sırasına İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi yazan Günaydın, ikinci sıradaki tercihi olan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tam burslu olarak kazandı. Üniversitemizin öğrenci kabul ettiği ilk senesinde İngilizce hazırlık muafiyet sınavını geçen tek öğrenci olduğu için listesindeki ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde “özel öğrenci” olarak okumaya başladı.

Diplomasını ve plaketini Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem‘den alan Günaydın’ın mezuniyet konuşmasından bazı satır başları:

Sayın rektörüm, sayın dekanım, sayın hocalarım, sevgili arkadaşlarım ve değerli misafirler;

2014-2015 yılı mezuniyet törenine hoş geldiniz…

Değerli hocalarım;

Bu süre zarfında, beni yalnız bırakmadınız. Zor zamanlarımda size akıl danıştım, yeri geldiğinde ziyaretinize geldim ve hep güler yüz ile karşıladınız. Her sorunum olduğunda çözmek için elinizden geleni yaptınız. Size içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli ailelerimiz;

Biz dünyaya geldiğimiz andan itibaren üstümüze titreyerek, bizim için en güzel şartları sağlamaya çalıştınız. Bugün burada mezuniyetimiz ile gurur duyuyor olmalısınız. Bundan sonra bizim için endişelenmenize gerek yok, artık kolumuzda birer Bezmialem bileziği var, sağlıkçı olarak yetiştik ve mesleğimizi inşallah en güzel şekilde icra edebileceğimize emin olabilirsiniz.

Her anımda yanımda olan canım ailem;

Sizin gibi bir ailem olduğum için çok şanslıyım!

Sizin sevginiz, desteğiniz ve dualarınızın olmadığı bir dünyayı hayal edemiyorum.

İnsan dünyaya geldiği aileyi seçemiyor fakat ben yine dünyaya gelsem yine sizin evladınız olmak isterdim! İyi ki varsınız!

Sevgili arkadaşlarım;

Şimdi mezun oluyoruz ve meslek hayatımızın en başındayken kabul etmeliyiz ki bizim için mesleğimiz bir yaşam biçimi olacaktır. Çevremizdeki insanların sağlık sorunları olduğunda ilk koşacakları kişiler bizler olacağız. Mesleğimizin kutsal olduğunun farkında olarak, sadece bedenen değil, ruhen de insanlara şifa dağıtılmasına vesile olmalıyız. Çünkü bilim ve teknolojinin ilerlemesinin olumlu etkilerinin yanında maalesef ki sosyal ilişkilerimizde olumsuz etkiler göze çarpmakta. Herkesin bir acelesinin olduğu günümüzde bir çift güzel söze, hal hatır sormaya, güler yüz göstermeye vakit kalmıyor ne yazık ki. Eğer bu güzel değerlerimizi tekrardan canlandırabilirsek “sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değil; kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali” olarak tanımlanan sağlığın önemli bir kısmını sağlayabileceğimize inanıyorum.

Öğrendiklerimizi hayata geçirmek, insanlara yardım etmek ve ileride bilinçli nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak hepimizin görevidir.

Bunun bilincinde olmak ağır bir sorumluluk yüklemektedir omuzlarımıza.

İnsanlığa faydalı birer sağlıkçı olarak aldığımız diplomaların hakkını verebilmek umuduyla…

Mezuniyetimiz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun!

Teşekkürler…

 

BVU-15-26-MEZUNIYET-davetiye-MAILING

IMG_5900

PhotoGrid_1434611529455

PhotoGrid_1434611577886 (1)

20150618_152011 2

TÜRKİYE’NİN İLK SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ OLAN BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERMENİN HEYECANINI YAŞADI. (İHA/İSTANBUL-İHA)

PhotoGrid_1434611809329

Haber: Muhammet Emin YURTÇU / Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ