Eczacilar.net

Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji

Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji

Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Sayın Beyzagül POLAT doçentlik sınavını başarıyla tamamlamış ve “Doçent” ünvanını almaya hak kazanmıştır. ATUPSG öğrencileri olarak hocamızı odasında ziyaret ettik. Hocamıza başarısının sırrını sorduğumuzda aldığımız cevap: ‘Mesleğimi seviyorum ve düzenli çalışıyorum.’ oldu.

Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri olarak hocamıza akademik hayatında başarılarının devamını diliyoruz.

 

Doç. Dr. Beyzagül POLAT Hakkında

Erzurum’da doğan Beyzagül POLAT, ilköğretimini Atatürk İlkokulu’nda, orta ve lise öğretimini Erzurum Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında başladığı Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ndeki lisans öğretimini 2006 yılında tamamlayarak “Eczacı” ünvanı ile mezun oldu. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı2006-2009 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı ve bilim uzmanı oldu. Ardından, 2012 yılında ise Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamlayarak Bilim Doktoru ünvanını aldı. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. 2014 yılında İngiltere’de Oxford Üniversitesi Farmakoloji Departmanı’nda Prof. Trevor Sharp ile doktora sonrası çalışmalarda bulundu. 27.03.2015 tarihinde “Doçent” ünvanını almaya hak kazanan Dr. POLAT hala Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda çalışmalarına devam etmekte ve anabilim dalı başkanlığı, staj komisyonu başkanlığı vb. birçok idari görevi yürütmektedir. Bilimsel olarak birçok makale, yayın, proje yürütücülüğü ve patenti bulunan Dr. POLAT, son yıllardaki çalışmalarında moleküler farmakoloji alanında yoğunlaşmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

 

Haber : Fatma AK /Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 

Fotograf : Arş. Gör. Onur ŞENOL

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ