Eczacilar.net

3. Uluslararası Homeopati Konferansı Başlıyor

3. Uluslararası Homeopati Konferansı Başlıyor

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Uluslararası Homeopati Konferansı 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre Merkezinde başlıyor.

Homeopati Derneği ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliğinde gerçekleşecek olan programın detayları ve akışı aşağıdaki gibidir.

III. ULUSLARARASI HOMEOPATİ KONFERANSI

“Kronik Hastalıklarda Homeopatinin Başarısı- Tedavisi Zor Hastalıklarda Prognoz”

11-12 NİSAN 2015

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

Bu yıl III. Uluslararası Homeopati Konferansı, Homeopati Derneği sponsorluğunda İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı işbirliği ile 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenleniyor. 27 Ekim’de T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği ile ülkemizde çağdaş tıp hizmeti konusunda daha anlamlı bir döneme girdiğimizi düşünüyoruz. Alternatif tıbbın yaygınlaşması konusunda daha atılacak çok adım olduğunun da farkındayız. Önümüzdeki yıllarda pratik uygulamalarıyla karşılaşacağımız Homeopati alanında hekim ve eczacılarımızı daha fazla bilgi sahibi yapmak öncelikli hedefimizdir. Bu amaçla 10 Nisan’da henüz homeopati eğitimi almamış olan katılımcılar için bir ön-konferans düzenliyoruz. Üçüncü konferansımızın konusu olarak “Kronik Hastalıklarda Homeopatinin Başarısı- Tedavisi Zor Hastalıklarda Prognoz” konusunu seçmemizin amacı, yalnızca akut hastalıklarda ve sınırlı endikasyonlarda değil, insan varlığını derinden etkileyen, modern/konvansiyonel tıbbın endikasyona yönelik yaklaşımının etkisiz kaldığı hastalıklarda da Homeopati’nin farklı bir şekilde nasıl çözüm üretebildiğini göstermektir. Homeopati gibi binlerce yıllık bilgeliği bünyesinde barındıran alternatif tedavi yönteminin doktorlar ve eczacılar tarafından bilimsel bir zeminde sunulmasının önünün açıldığı bu yeni çağda, ülkemizde bu tedavi yönteminin daha geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyoruz. Bu konferansımızda daha öncekilerden farklı olarak Türkiye’de homeopati konusunda çalışanlar arasında da bilgi ve deneyim paylaşımı yapmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden, yurtdışından gelen önemli uzman konuşmacıların yanı sıra bir yarım günü Türkiye’de çalışan homeopatların karşılaştıkları ilginç vakaların paylaşılmasına ayırdık. Tüm sağlık profesyonellerinde farkındalık yaratmayı amaçladığımız lll.Uluslararası Homeopati Konferansına katılımınızı bekliyoruz.

Prof. Dr. Afife Mat 

İÜ Eczacılık Dekan Yardımcısı

(Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanı)

 

Uzm. Dr. Günnur Başar

Homeopati Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

 

PROGRAM AKIŞI İÇİN tıklayınız

Özet
3. Uluslararası Homeopati Konferansı Başlıyor
Makale Adı
3. Uluslararası Homeopati Konferansı Başlıyor
Açıklama
Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Uluslararası Homeopati Konferansı 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre Merkezinde başlıyor.
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ