Eczacilar.net

Eczacılık Fakültelerinde diplomalar geç çıkıyor

Eczacılık Fakültelerinde diplomalar geç çıkıyor

Eczacılık Fakültelerinde diploma sorunu

Eczacılık mesleğinde son dönemlerde yaşanan birçok değişiklikle zaten bunalan genç eczacılar bir de diploma sorunuyla karşı karşıya kalıyor

Eczacılık Fakültelerinde diplomalar geç teslim ediliyor.

Bu haberimizde birçok eczacılık fakültesindeki meslektaşımızın yaşadığı bir soruna değinmek istiyoruz.

Diplomaların geç çıkma sorunu uzun yıllardır devam eden bir sorun desek yanlış söylemiş olmayız fakat bu durum böyle geldi böyle gider şeklinde sessiz kalmanın da doğru bir eylem tarzı olmadığını belirtmek isteriz.

Diploması çıkması gerektiği halde hazır olmadığı için hastane eczacılığı kuralarına katılamayanlardan tutun, eczane yerini ayarlamış olmasına rağmen diploması çıkmadığı için işlemlere başlayamayan meslektaşlarımıza kadar birçok meslektaşımızdan bu sorunları duymaktayız. Eczacılık fakültelerimizin mezuniyet diplomalarını teslim etme noktasında ihmalkar davranmaları ve bu husustan dolayı mağdur olan meslektaşlarımızın sorunlarına kayıtsız kalmaları can sıkıcı boyuta geldiğini belirtmek isteriz.

Bazı eczacılık fakültelerimizde haziran sonu, temmuz ayı başı gibi diplomalar teslim edilebilmişken çoğu fakültemizde de bu tarihin ağustos sonunu bulacak olması konuşuluyor.

Fakültelerin diploma teslim tarihlerini incelediğimizde özel üniversitelerde bu sürenin daha da kısaldığını ve öğrenci arkadaşlarımızın diplomalarını kısa bir süre içerisinde temin edebildiklerini söyleyebilmekteyiz. Özel üniversitelerin yanı sıra Atatürk Eczacılık, Hacettepe Eczacılık, İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi gibi devlet üniversitelerinde okuyan meslektaşlarımız da diplomalarını hızlı bir şekilde temin edebiliyorken Ülkemizin köklü eczacılık fakültelerinden olan İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan meslektaşlarımız; diploma alım tarihlerinde yaşananan aksaklıklardan ötürü mağduriyetler yaşamaktadırlar..

Eczacilar.net yayın kurulu olarak yaşanan aksaklıkların sonlandırılması gerekliliğinin altını çiziyor ve ilgili fakültelerin yönetimlerinden sorunlara bir an önce çözüm bulmalarını talep etmekteyiz.

Eczacilar.net Yayın Kurulu

Özet
Eczacılık Fakültelerinde diplomalar geç çıkıyor
Makale Adı
Eczacılık Fakültelerinde diplomalar geç çıkıyor
Açıklama
Eczacılık Fakültelerinde diplomalar geç çıkıyor
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ