Eczanelerden ortak tepki

  • Haberin Tarihi: 15 Kasım 2014
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eczanelerden ortak tepki

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) hayata geçirdiği taban birim fiyat uygulaması, hasta ile eczacıyı karşı karşıya getireceği en başından beri konuşuluyordu

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) hayata geçirdiği taban birim fiyat uygulaması, hasta ile eczacıyı karşı karşıya getireceği en başından beri konuşuluyordu.Uygulama yürürlüğe gireceği andan itibaren eczacılarımızın düşecekleri zor durum sosyal medyada başlatılan bilgilendirici görsellerle vatandaşlarımıza ulaştırılarak dile getirilmişti.Bu sosyal medya çalışmalarının ardından buna ilave olarak Eczanelere de ‘artan ilaç fiyat farklarından eczaneler sorumlu değildir’ yazısı asıldı.

Eczacılar, doktorun yazdığı ilaca fazla para ödeyemeyen vatandaşa durumu anlatmakta zorlanıyor. Hastalar ise yıllarca ücretsiz aldığı ilaca para isteyen eczacılarla tartışıyor. Kayseri Eczacılar Odası, tartışmaları önlemek için tüm eczanelere yazı asma kararı aldı.  Oda tarafından dağıtılan yazıda, “Değerli hastalarımız, 1 Ekim’den itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başlatılan taban fiyat uygulaması sonucu artan ilaç fiyat farklarından eczaneler sorumlu değildir.” ifadesi yer aldı.

Eczanelerin yazdığı yazı

Eczacılar, yazıyı kapı ve pencerelere asarak vatandaşı uyardı. Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, “Hasta, karşısında muhatap olarak bizi gördüğü için sözlü sıkıntılar yaşanıyor. Bizler de vatandaşı aydınlatmak için kentteki tüm eczanelere bir duyuru astık.” dedi.

26719908

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın