Eczacilar.net

2014 KYK Sonuçları

2014 KYK Sonuçları

2014 – 2015 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

                2014 – 2015 eğitim ve öğretim yılı için Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine verilecek olan öğrenim kredisi ve burs sonuçları hala KYK tarafından açıklanmadı. Ancak Aralık ayının ilk haftasında burs almayı hak eden şanslı öğrencileri içeren listenin açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz, listeleri inceleyerek, siz de geri ödemeli olan öğrenim kredisini mi yoksa karşılıksız burs mu aldığınızı artık kolayca öğrenebilirsiniz.

Üniversite eğitimi almak için yeterli maddi imkanı olmayan öğrencilere verilen 2014 kyk burs sonuçları ortaya atılan iddialara göre Aralık ayının ilk haftasında açıklanacak ve burs için başvuran öğrencilerin de meraklı bekleyişi son bulacak. 9 Kasım Pazar günü KYK’ya yapılacak olan burs başvuruları için son gündü. Bu güne kadar gerekli belgeleri ile KYK’ya başvuru yapan öğrenciler, Kasım ayının ilk haftasından beri büyük bir heyecanla sonuçların açıklanacağı günü bekliyorlar. Eğer siz de kyk burs sonuçları 2014 yılı listesinde olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız, KYK’nın web sitesinde yayınlanacak olan sonuç açıklama sayfasındaki listeyi inceleyebilirsiniz. Ancak listenin açıklanması için az önce de belirttiğimiz gibi Aralık ayının ilk haftasını beklemeniz gerekiyor. Eğer KYK’dan burs alma hakkına sahip olan öğrenciler arasında yer almadıysanız, geri ödemeli olacak olan öğrenim kredisi alma hakkını elde etmiş olabilirsiniz.

Yeni yapılan düzenlemelere göre kyk 2014 burs sonuçları açıklandıktan sonra artık öğrencilerin senetlerini taahhüt ettirmek için notere gitmelerine gerek yok. Böylece öğrenim kredisi ya da burs alacak olan öğrenciler, noter için ekstra ücret ödemek zorunda kalmayacaklar. Ancak sonuçlar açıklandıktan sonra listede adları yazılı olan öğrencilerin bulundukları şehirlerdeki PTT şubelerinden e – devlet şifresi almaları gerekecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ