14 Mayıs Bezmialem’de Bir Başkadır

  • Haberin Tarihi: Mayıs 14, 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
14 Mayıs Bezmialem’de Bir Başkadır

Bezmialem’de 14 Mayıs..

14 Mayıs 1839 tarihinde Bezmialem Valide Sultan’ın kocası Sultan II.Mahmut tarafından Galatasaray’da, Mekteb-i Tıbbiye-i Adliye-i Şahane (Askeri Tıp Mektebi) bünyesinde açılan bir cerrah sınıfının yanı sıra bağımsız bir Eczacılık Eğitiminin verilen “Eczacı Sınıfı” ile başlayan ve Bilimsel Eczacılık Eğitiminin başlangıcı olan ”14 Mayıs Eczacılık Günü”nün bu sene 176. yıl dönümünü kutlamaktayız.

Üniversitemizin İç Bahçesindeki programda 4. sınıf öğrencilerinden Emre Karaçizmeli‘nin sunduğu programda Fakülte Dekanımız Sayın Prof. Dr. Gülaçtı Topçu Eczacılık Bayramının ve Üniversitemizin tarihçesini ve fakültemizin kuruluşundan bu yana hangi süreçlerden geçilerek neler başarıldığından bahsetti.

Ardından sırasıyla kürsüye çıkan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Saffet Tüzgen Fakültemizdeki gelişmeleri kendi gözüyle değerlendirdiği ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Ahmet Akça‘nın Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin vizyonu ve misyonundan bahsettiği program akışında değerli misafirimiz Sayın Ecz. Kemalettin Akalın da Eczacılığı dünü, bugünü ve yarınıyla değerlendirerek bizlere tavsiyelerde bulundu.

Gün’ümüz Fatih’in Gizli İncisi olan İç Bahçemizdeki öğle yemeğiyle sona erdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Haber: Muhammet Emin YURTÇU / Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Özet
Makale Adı
14 Mayıs Bezmialem'de Bir Başkadır
Yazar
Açıklama
14 Mayıs Bezmialem'de Bir Başkadır

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın