Eczacilar.net

Hacettepe Eczacılığa Büyük Görev !

Hacettepe Eczacılığa Büyük Görev !

Sağlık Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ile bir anlaşma imzaladı.

Türkiye’ye giren kimyasal uyuşturucu yapımında kullanılıp kullanılmadığının araştırılması için Hacettepe Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı arasında dev bir anlaşma imzalandı. Artık bütün denetimleri onlar yapacak.

Hacettepe Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan antlaşmaya göre ülkemize giren Kimyasalların uyuşturucu yapımında kullanılıp kullanılmadığı araştırılacak.

Sağlık Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM), kimyasalların Türkiye’ye girişini denetleyecek bir çalışma başlattı. (Jeneriklik Sınıflandırma) adı verilen çalışmaya göre uyuşturucu tacirlerinin esrar, eroin, morfin, afyon gibi maddelerin yapımında kullandığı kimyasal maddeler listelenecek ve bu maddeler tek tek açıklanacak. Kimyasal bazı işlemler veya eklemelerle uyuşturucuya dönüşebilecek maddelerle ilgili bir yasa hazırlanacak. Yasanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından bu maddelerin ithali, ihracı, imali Sağlık Bakanlığı’nın iznine tabi olacak. Böylece uyuşturucu yapımı engellenecek.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ