Eczacilar.net

Dex-Forte ne ilacı, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Dex-Forte ne ilacı, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Eczacilar.net ailesi olarak ilaçlar hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz.

Sağlığımız şüphesiz en değerli hazinemiz. Bizim çok önemli olan sağlımız ile ilgili konularda malesef sanal alemde kirli bilgiler çokça yer alıyor.Bu sebeple bu tarz bilgi paylaşımlarını eczacilar.net ailesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda yayınladığımız yazılarda sıra son zamanlarda doktorlarımız tarafından sıkça reçete edilen bir ağrı kesici olacak. Evet ilacımızın adı: Dex-Forte

Dex-Forte ne ilacı ?

Dex-Forte, son zamanlarda doktorlar tarafından çok tercih edilen ağrı kesicilerin başında gelmekte. Millet olarak ilaç kullanmaya karşı olan zaafımızdan ötürü zaman içerisinde birçok ilaca karşı bünyemiz bağışıklık kazanmakta ve bunun da kullanıyor olduğumuz çoğu ilacın belli bir süreden sonra etkisini azaltığını çok net bir şekilde ifade edebiliriz. İlaçlardan beklediğimiz etkileri göremeyişimiz farklı ilaç arayışına bizi sokmakta. Dex-Forte ilacı da etkili bir ağrı kesici kullanmak isteyen kişilerin son zamanlarda yöneldiği ilaçlardan. Steroid Olmayan Antienflamatuvar İlaçlar listesinde yer alan dex-forte; parol, arveles, majezik gibi ağrı kesicilerin fayda göstermediği durumlarda hastalar tarafından tercih edilen ilaçların başında geliyor. Halk arasında çok bilinen bir ilaç olan Arveles ilacının içerdiği “Deksketoprofen trometamol” etkin maddesinin iki katını içeren Dex-forte kuvvetli bir ağrı kesici olarak sıklıkla reçete edilmekte.

Dex-Forte nasıl kullanılır ?

Etkili bir ağrı kesici olması sebebiyle günde 1 defa alınması önerilen Dex-Forte; doktor ve eczacınızın da yönlendirmesiyle zaman zaman günde 1,5 tablet de alınabilmekte. Dex-Forte; Günlük toplam dozun 75 mg’ı geçmemesi şartıyla yemeklerden sonra veya önce alınabilmektedir.

Dex-Forte ne işe yarar ?

Dex-Forte aşağıdaki durumlarda kullanılmaktadır:

-Yetişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları

-Dismenore ve diş ağrılarının tedavisinde

Dex-Forte Yan etkileri nelerdir ?

-Seyrek olmakla birlikte anafilaktik şok

-Anksiyete

-Baş ağrısı

-Baş dönmesi

-Görmede bulanıklık

-Zaman zaman bulantı, ishal

Dex-Forte Hamilelerde Kullanılır mı ?

Dex-Forte ilacının hamilelik kategorisi C’dir. Yani doktorunuz ve eczacınız önermediği müddetçe hamilelik süresince kullanılmamalıdır.

Dex-Forte Emziren Bayanlarda Kullanılır mı ?

Dex-Forte ilacının emziren bayanlarda kullanımı kontrendikedir. Yani Dex-Forte ilacı emziren bayanlarda kullanılmamalıdır.Çünkü Dex-Forte ilacının içerisindeki “Deksketoprofen trometamol” maddesi anne sütüne geçmektedir.

 

Eczacilar.net 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ