Eczacilar.net

Nefes darlığı için hangi doktora gidilir

Nefes darlığı için hangi doktora gidilir
Nefes darlığı için hangi doktora gidilir?
Bir rahatsızlığınız var.Randevu alacağız hastahaneden. Ama o hastalığımıza hangi bölüm bakar bilemiyoruz. Buradan hareketle akıllardaki sorulara cevap vereceğimiz bir makale hazırladık. Bu hastalıklardan en çok karşılaştığımız rahatsızlıklardan biri de nefes darlığı.Nefes darlığı, hastanelere giden hastalarda en çok karşılaşılan sorunlar arasında.Peki nefes darlığı çeken bir kişi hangi doktora görünmeli? Nefes darlığı için hangi doktora gidilir ? 
* Göğüste tam yeri belli olmayan sıkışma hissi
* Bu ağrı sol kola ve çeneye doğru yayılır
* Ağrı hareket etmekle artar, dinlenirken azalır, fakat geçmez. Ağrı yarım saatten uzun sürer.
* Ağrıyla birlikte soğuk soğuk terleme ve mide bulantısı
* Nefes darlığı gibi rahatsızlıkları olan hastalar Kardiyoloji uzmanına gözükmelidir.
Bu tarz rahatsızlıkları olan hastalarda en çok karşılaştığımız yanlışlardan biri de Kardiyoloji uzmanlarının bulunmadığı aile sağlık merkezlerinde sorunlarına çözüm aranmasıdır. Nefes darlığı çeken kişilerdeki bu rahatsızlıklar vücutta geri dönüşü olmayan önemli yan etkiler meydana getirebilir.Bu sebeple kardiyoloji uzmanına gözükmek hayati önem taşımaktadır.
Çevremizdeki kişilerin birbirlerine etraftan duyma doğru yanlış bilgilerle bilgi vermeye çalışması ve ortada dolaşan sağlıksız öneriler var olan hastalıkları bir o kadar daha artmasına sebebiyet vermektedir.
Bu sebeple bizler eczacılar olarak nefes darlığı çeken hastalarımıza öncelikle kardiyoloji uzmanına gözükmesini sonra da en yakın eczacısıyla hastalığın takibini yapması noktasında işbirliği içerisinde olmasını öneriyoruz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ