Kyk kredisi nasıl bursa çevrilir, Krediyi bursa dönüştürme

 • Haberin Tarihi: 15 Şubat 2015
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kyk kredisi nasıl bursa çevrilir, Krediyi bursa dönüştürme

Kyk kredisi nasıl bursa çevrilir, Krediyi bursa dönüştürme nasıl olur ?

KYK Burs veya Kredi farketmez üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir kapıdır.Öğrencilerin alabileceği özel, vakıf burslarının aksine 12 ay yatan ve gerçekten de öğrencileri tatmin eden bir miktarda yatan bu burs ve krediler tartışmasız öğrencilerin üniversite hayatlarında çok önemli bir yere sahip oluyor.

KYK’dan kredi alan öğrencilerin en çok yönelttikleri sorulardan birine cevap vermeye çalışacağız yazımızda

Cevap: KYK’dan kredi almakta iken durumunda sonradan değişiklik olan öğrencilerden; Yönetim Kurulunca belirlenen öncelikle burs verilecek öğrenciler kapsamına giren öğrencilerin öğrenim kredileri bu durumlarını belgelendirmek suretiyle öğrencinin durumunda meydana gelen değişikliği izleyen ödeme döneminden itibaren bursa dönüştürülür. Yani özetlemek gerekirse Fakülte yönetimi eğer öğrencinin burs almaya yeterli olduğunu düşünmüşse bunu KYK Müdürlüğüne bildirir. Fakülte dekanlığının KYK’ya bildirdiği bu öğrencilerin Kredisini KYK Burs’a dönüştürür.

Dikkat: KYK, öğrencinin aldığı krediyi kendi araştırmalarıyla değil fakülte dekanlığından gelen dilekçelerle dönüştürür. Çünkü KYK, öğrencinin bursu hak edip etmediğini anlık olarak takip edemez; bunu ancak fakülte dekanlığının bildirmesiyle bilebilir.

Eczacilar.NET / ÖZEL HABER

Özet
Makale Adı
Kyk kredisi nasıl bursa çevrilir, Krediyi bursa dönüştürme
Yazar
Açıklama
Kyk kredisi nasıl bursa çevrilir, Krediyi bursa dönüştürme nasıl olur ?

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • cosskun
  14 Ocak 2016 02:51

  sorum su ben üni nin 2 yılının birinci döneminde okulu dondurdum ve burs alıyordumbu sure içerisinde yani dondurmam suresinde normalde bursu kesilir ama benmki yatırıldı ve ben internetten girip baktıgımda okulu dondurmus oldugum surece aldıgım burs kredı ye donusmus suan ne yapacagımı bılmıyorum yardım lutfen not basarısızlıgımda var krediyi nasıl bursa çevirecem özel durumum var annemi kaybettim

 • Veysel
  2 Haziran 2016 01:30

  Mrb admin .ben donem uzattım burs alıyorum bursum kesilecek buyuk ıhtımalla ogrenım kredısı olacak öğrenim kredsini gene burs yapma gıbı bır ımkanımız var mı agnoyu yükseltsem tabi tşk

Bir Yorum Yazın