İstanbul Eczacı Odası FOX TV için bildiri yayınladı

  • Haberin Tarihi: 25 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İstanbul Eczacı Odası FOX TV için bildiri yayınladı

İstanbul Eczacı Odasından FOX TV’ ye bildiri !

İstanbul Eczacı Odası FOX TV ‘nin eczacılıkla ilgili yapmış olduğu ve tüm eczacıları zan altında bırakan o haber üzerine bildiri yayınladı.

İşte İstanbul Eczacı Odasının yayınlamış olduğu bildiri:

Bilindiği üzere FOX TV’de yayınlanan ve reçete yolsuzluğunu gündem eden bir haberde meslektaşlarımızın tümünü suçlayan ifadeler yer almış, eczacıları devleti dolandıran ve haksız kazanç elde eden bir meslek grubu olarak gösteren bir algı yaratılmıştı.

 

Programın yayınlanmasının ardından tarafımızca FOX TV yetkilileri ile görüşülerek Odamızın ve meslektaşlarımızın tepkileri kendilerine iletilmiş ve aynı programda haberle ilgili eczacı kamuoyunu tatmin edecek bir düzeltme yapılması talep edilmişti.

 

Dün akşam yayınlanan haber programında, program sunucusu Sayın Fatih Portakal, meslektaşlarımızdan özür dileyen ve amaçlarının eczacıları zan altında bırakmak olmadığını dile getiren bir açıklama ile konuya açıklık getirmiştir.

 

Yapılan haber, meslek onurumuzu yaralamış olup, bu nedenle yapılan hiçbir açıklamanın bizler için yeterli olamayacağı açıktır.

 

FOX TV Ana Haber yetkililerine hatırlatırız ki, özellikle eczacıları ilgilendiren haberleri hazırlarken, daha önce hassasiyetle yaptıkları gibi, Eczacı Odamızdan doğru bilgileri almaları, yapılacak hataları önleyecektir.

 

Bilinmelidir ki eczacılar sağlık alanında yaşanan yolsuzlukların müsebbibi değil mağdurudurlar. Bizler her türlü yolsuzluğun üstüne gittiğimiz gibi, mesleki onurumuzu rencide edecek hiçbir hataya da izin vermeyeceğimizi bir kez daha kamuoyuna duyururuz.

 

Saygılarımızla.

İstanbul Eczacı Odası
Yönetim Kurulu

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın