Bezmialem Eczacılık – Seçime Doğru

  • Haberin Tarihi: Kasım 21, 2016
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bezmialem Eczacılık – Seçime Doğru
(Bu bir tanıtım yazısıdır)

Merhaba arkadaşlar,

Fakülte öğrenci temsilcisi seçim kampanyasının sonuna yaklaşırken sizlere bu konuda birkaç noktayı ifade etmek istiyorum.

Öncelikle bu seçime neden girdiğimi, sizlerin de destekleriyle hayata geçirmek istediğim projelerimi, manifestomu oluşturmak adına aşağıdaki hedef ve eylem planını yayımlama ihtiyacı hissettim.

Bunlardan başlıcaları;

1- Her sene fakültemizi yeni kazanan arkadaşlarımıza yönelik fakülte bazında oryantasyon programları hazırlamak.

2- Hazırlıktaki arkadaşlarımıza yönelik hem mevcut sıkıntılarına çözümler üretmek hem meslekle iç içe ve gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacak etkinlikler düzenlemek hem de İngilizce ve Eczacılık konu başlıklarını baz alarak çalışmalar yapmak.

3- 2012 yılından itibaren fakülteyi kazanan arkadaşlarımızın yasaya tabii olmasından doğan kısıtlamaya istinaden istihdamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmak.

4- Staj yapacak arkadaşlara ilgilendikleri alanlara göre bilgi verip gençlik meclisi delegesi olduğum İstanbul Eczacı Odası vasıtasıyla yönlendirmek ve imkanlar dahilinde staj yeri ayarlamaya yardımcı olmak.

5- Ders notlarına online ulaşım sağlanması ve öğrenciler arası not alışverişinin adil ve etkin sağlanabileceği bir sistem kurmak.

6- Mesleki anlamda güncel bilgilerden, sınavlardan aktif olarak haberdar etmek.

7- Son sınıf öğrencileri için mezuniyet yemeği, yıllık ve gibi hatıra kalması arzu edilen işleri organize etmek.

8- Fakülte öğrencileri olarak düzenlenecek etkinliklerde yetkinlik baz alınarak ekip oluşturmak.

9- Üniversitemiz bünyesinde kurulan Fitoterapi Merkezimizin hocalarımızın uygun gördüğü şekilde öğrenciler tarafından verimle kullanılmasını sağlamak.

10- Sektörden, hastaneden, akademiden, eczaneden eczacılarla mesleki etkinlikler düzenlemek.

11- Hem sektörü tanıma hem de öğrencilere ücretsiz organizasyonlar yapmak amacıyla firmalar sponsorluğunda sosyal etkinlikler gerçekleştirmek.

sosyal-medya-profil

11- Yurtdışındaki Eczacılık Fakültelerinde uygulanan ve bir klinik eczacı olarak mesleğe atılmamızı sağlayacak PharmD eğitim programı yolunda derslere istinaden gerek ders eklenmesi ve çıkarılması gerek ders içeriklerinin değişmesi gerekse ülkemizdeki diğer eczacılık fakülteleriyle akredite bir şekilde yürümemizi sağlayacak çalışmalar yapmak ve Klinik Eczacılık Uygulamaları dersimizin daha etkin bir şekilde öğrenilmesi için Tıp Fakültesi ile ortak çalışmalar yapmak.

12- Fakültemizin tanıtımı yapmamızı sağlayacak ve imkanları ayağımıza getirecek her sene bir fakülte kongresi düzenlemek.

13- Öğrencilerin fakülte ile ilgili her türlü görüş ve önerinin dikkate alıp dekanlık ile bağlantı kurarak çözüm yolu bulunmasının sağlamak.

14- Dönemler arası kaynaşmayı ve dayanışmayı sağlamak adına toplantılar düzenlemek.

15- Fakültede birlik ve beraberliğin sağlanmasına yönelikler çalışmalar yaparak fakülte klübüyle değer üreten etkinlikler düzenlemek.

Bu hedefleri gerçekleştirmek üzere çıktığım bu yolda sizlere söylemek istediğim şey, bu seçimin arkadaş hatrına, samimiyete göre değil ehliyet ve liyakate göre; öğrencilerin, bir fakültenin geleceğine ve hatta daha fakülteyi kazanmamış arkadaşlarımızın bir senesine etki edeceği baz alınarak seçimin yapılması gerektiği düşüncesidir.

Sevgi, saygı ve muhabbetlerimle…

 

Muhammet Emin Yurtçu

BVÜ EF 4. Sınıf

Aklınıza takılan sorular için bize buradan ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın